7. júla 2014

Supermarket vs. špecializovaná predajňa

„V poslednej dobe ako keby sa s nimi roztrhlo vrece!“ toto mi prednedávnom povedala moja kolegyňa. Že o čom hovorím? Je to jednoduché, o plotoch predsa. Lenže nie o bežných plotoch, ale o tých ktoré dnes nájdete v hocijakom nemenovanom reťazci, napr. T...o, L..l, K......d, átď. :-D (treba to brať s nadhľadom ;-) )

A mala pravdu. Neviem či aj vám, tak ako aj nám, aj napriek jasným pokynom na schránke neustále vhadzujú letáky dnu. Aj keď ich väčšinou teraz používame pri opekačkách s kamarátmi, občas si ich z nudy prelistujem. A nestačila som sa čudovať, čo všetko už nájdeme medzi produktmi supermarketov. Kým kedysi sme chodili do týchto obchodov najmä pre lacnejšie potraviny, ktoré spájali mliečne výrobky, zeleninu, ovocie, mäso a mnohé iné dokopy. Čiže sme prácne nemuseli obehať miniobchodíky v okolí (aj keď aj to malo určite svoje čaro), dnes v nich nájdeme všetko od elektroniky, cez oblečenie, papiernictvo, obuv, až po stany, rybárske potreby, bazény, trampolíny, bicykle a aj spomínané ploty.

Šetrenie času je jedna vec. V dnešnej dobe dosť podstatná, no nie za každú cenu nevyhnutná. A naoko možno vyzerajúce priaznivejšie ceny, by ste tiež mali brať s rezervou. Dosť často vás vyjde mäso u mäsiara lacnejšie, tak ako aj farbičky v papiernictve a príkladov by som tu mohla uvádzať hádam donekonečna.  

Pripomeňme si naše heslo: „Bezpečnosť, kvalita a dlháživotnosť!“ Toto heslo vás sprevádza pri každom článku na našom blogu. Je pre nás prvoradé a dôležité.

Nedalo mi to a do jedného z reťazcov, ktoré ponúkali nám podobné dekoračné záhradné oplotenie som sa išla pozrieť. Mám ho za rohom, tak prečo to nevyužiť. Samozrejme, že ma zarazila neprimeraná cena výrobku. Je pravda, že u nás stojí tak 2x viac. Lenže s dopravou zadarmo, 10 ročnou zárukou a s možnosťou odbornej montáže. A to vám bohužiaľ tam ponúknuť nemohli. Záruku som nepozerala, ale s prižmúrenými obomi očami maximálne 2 roky.

Nepopieram, z diaľky vyzerali normálne, pekne, aj keď boli menšie a mali trochu inú farbu. No keď som podišla bližšie, nemohla som sa ubrániť smiechu. Možno ako dočasné riešenie, je to OK. Ale ak by som mala obetovať svoje financie do niečoho takého, pričom je mi jasné, že to vydrží maximálne pol roka v nezmenenom stave, tak by som si to asi rýchlo rozmyslela. Nejdem vás tu huckať proti výhodnému nákupu. Je to vec osobnosti každého z nás. Ja viem, čo som videla. Nestabilný panel oplotenia, ktorý bol poškodený už priamo v predajni, výnimkou boli možno 1-2 kusy, ktoré neboli zodrané a teda by mohli dlhšie odolávať korózii. Videla som tenulinkú výplň, jednoducho typické šetrenie na materiáloch a kvalite, ktoré sa samozrejme odzrkadľuje na „priaznivej“ cene. Avšak nedá mi nepodotknúť, že ak by som mala materiál použitý na tamten plot ohodnotiť, tak tá cena bola naozaj premrštená, aj keď pôvodne sa zdala 2x nižšia ako tá u nás.

Posudzovať ploty podľa plotov predávaných v jednom z mnohých supermarketov je sčasti pokrytecké. No môj názor sa po diskusii s mojimi známymi stretol prevažne s pozitívnymi reakciami. Sami predsa stavali dom, kupovali plot, zariadenie a rozhodovali sa, či si zvolia špecializovaný obchod alebo len zájdu do najbližšieho marketu. Je pravda, že existuje veľa „supermarketov“ určených práve pre domáce, stavebné a iné potreby, no týchto sa môj článok netýka. Kvalita ich výrobkov prechádza kontrolou, výrobky majú svoju záruku, poprípade certifikát, čiže tu naozaj nie je namieste nejaká kritika. Mne ide len o predajne, ktorých primárny záujem je na potraviny a príde mi neprofesionálne predávať napr. bazény alebo oplotenie, na ktorých montáž je podľa mňa nutná určitá zručnosť a zodpovednosť za výrobok.

V neposlednom rade som si všimla aj nedostatok v podobe: „Máme len toľko kusov, koľko je vyložených.“ Toto je nešťastná veta, ktorou sa vás sen o ľahko nadobudnutom a peknom plote môže rozplynúť.

Nakoniec už iba spomeniem, že problém môže byť aj vo vymeraní pozemku, ktorý je nutné oplotiť. Alebo si len neuvedomíte, že na oplotenie predsa nestačí len panel sám o sebe. U nás, vo firme Betafence®, podotýkam vo firme s dlhou tradíciou a praxou, vám jednoducho zabezpečíme odborníkov, ktorí na vašu žiadosť vypracujú podklady, povedia vám za ako dlho a koľko vás bude stáť váš plot. Vždy sa snažíme vychádzať v ústrety našim zákazníkom, cenové rozhranie je naozaj široké. Vhodné oplotenie si u nás zaručene nájdu zákazníci z nižších, stredných i vysokých spoločenských vrstiev.


Nebuďte skeptickí voči špecializovaným firmám. Nenechajte sa ľahko oklamať reklamnými ťahmi supermarketov a im podobným. To, že je niečo profesionálne, neznamená, že to musí byť drahé!

Autor: DB

Viac informácií TU alebo na bezplatnej infolinke: 0800 555 999.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára